برگزاری کارگاه اوریگامی

برگزاری کارگاه اوریگامی در کنفرانس

۰۷ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۶ کد : ۱۰۰۵۳ اخبار تصویری اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۱۰۹۴
برگزاری کارگاه اوریگامی در کنفرانس

برگزاری کارگاه اوریگامی در کنفرانس

به اطلاع علاقمندان می‌رساند کارگاه آموزشی اوریگامی (تئوری و عملی) در کنفرانس بین‌المللی جبرجابجایی برگزار خواهد شد. 

اوریگامی یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ ادامه می‌یابد.

اریگامی روش ارائهٔ اشکال است، که عمدتاً با خم کردن مادهٔ مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود. از جمله مزایای اوریگامی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقویت تجسم سه بعدی
در اوریگامی درک فضایی و سه بعدی اجسام تقویت می‌شود؛ به عنوان نمونه مفاهیمی که در طراحی سازه‌ها‌ی تلسکوپی و یا صندلی تا شو به کار می‌رود، همان مفهومی است که در ساخت اوریگامی از آن استفاده می‌شود.

تقویت هوش
اوریگامی ترکیبی از هنر و علم است و به نوعی به هر دو نیمکره مغز مربوط می‌شود. ساخت اوریگامی به هر دو دست نیاز دارد؛ به همین دلیل تمرین اوریگامی ورزش مغز محسوب شده و با توانمند کردن هر دو نیم کره مغز، به حل مسائل پیچیده کمک می‌کند.

تقویت دقت و مهارت پیروی از دستور العمل ها
برای ساخت مجسمه‌های کاغذی با روش اوریگامی، یک برگ کاغذ باید به صورت مرحله به مرحله و بدون امکان جهش یا حذف مرحله قبلی تا شود و نیازمند پیروی از دستور العمل کار با دقت زیاد می‌باشد. این مهارتی است که در بسیاری از مراحل زندگی برای بزرگسالان لازم است.

تقویت تمرکز و کمک به مهار استرس
اوریگامی می‌تواند به صورت یک فعالیت در تنهایی یا درجمع انجام شود و تا کردنهای مکرر و تمرکز بر ساخت یک شکل مشخص باعث رها شدن از استرس و تنشهای روزانه و رسیدن به آرامش در روند انجام اوریگامی شود.

کمک به آموزش درس ریاضی
مفاهیم هندسی و ریاضی مانند تبدیل شکل مربع به مثلث با یک تا، آموزش مفهوم تقارن و مسائل پیچیده‌تر تا سطح دانشگاه از طریق اوریگامی قابل آموزش است. اوریگامی به جذاب کردن تدریس درس ریاضی و هندسه کمک می‌کند.

کمک به هماهنگی چشم‌ها و دستها
در اوریگامی لازم است دستها و چشمها با هماهنگی کامل با هم کار کنند و این یک مهارت مهم در دسته بزرگی از مهارت‌ها همانند نواختن ساز یا رانندگی کردن می‌باشد. در نهایت اوریگامی فعالیتی مثبت است که به حداقل امکانات و فضا نیاز دارد و نتیجه کار به سرعت در قالب یک مجسمه کاغذی به دست می‌آید.

 

محتوای کارگاه:

تاریخچه اوریگامی
آشنایی با شاخه های مختلف اوریگامی
چگونگی کاربرد آن در علوم و فنون نوین

تاریخ برگزاری:

10 مهرماه 1398

زمان برگزاری: 14-17

هزینه برگزاری: 300.000 ریال

برای ثبت نام و شرکت در کارگاه لطفاً این فرم را تکمیل فرمایید.

همچنین برای اطلاع از نحوه واریز هزینه شرکت در کارگاه به این صفحه مراجعه فرمایید.


( ۵ )

نظر شما :